2022 sausio 19

Vilniaus gimtadienio dieną skambės daugiakalbė Vilniaus poezija

Sausio 25-ąją, pirmojo Vilniaus paminėjimo dieną, minint 699-ąjį jo gimtadienį, kviečiame į Signatarų namuose įvyksiantį renginį „Vilniaus duetai. Daugiakalbės poezijos skaitymai“ susitikti su įvairių tautų poetais, kūrusiais ir iki šiol tebekuriančiais šiame mieste.

XX a. pirmoje pusėje Pilies gatvėje, pastate, kuriame dabar įsikūrę Signatarų namai, veikusi cukrainė „Baltasis Štralis“ garsėjo ne tik konditeriniais šedevrais, bet ir kaip vieta, kur rinkdavosi daugiakultūrė bei įvairiatautė Vilniaus ir jo apylinkių publika. Čia netrūko vietinės ir užsienio spaudos, kurią, ragaudami išskirtinio skonio gardėsius, skaitydavo ir prie puodelio kavos vienas su kitu ramiai gvildendavo šios vietos lankytojai.  

Vokiečių okupacijos metais „Baltajame Štralyje“ rinkosi tarpukaryje Kauno „Konrado“ kavinę mėgę intelektualai ir menininkai. Čia politinių ir visuomenės aktualijų aptarti, su kolegomis pabendrauti, padiskutuoti ir pasikeisti nuomonėmis ateidavo poetas, dramaturgas Balys Sruoga, prozininkas Vincas Krėvė, publicistė, rašytoja ir vertėja Liūnė Janušytė.  Vokietmečiu „Baltajame Štralyje“ veikė lenkų aktorių įkurtas kabaretas „Ksantypa“, rengęs literatūrinius vakarus, garsėjusius įdomia, šmaikščia ir charakteringa programa. 

Sausio 25-ąją, pirmojo Vilniaus paminėjimo dieną, minint 699-ąjį jo gimtadienį, kviečiame susitikti su įvairių tautų poetais, kūrusiais ir iki šiol tebekuriančiais šiame mieste. Daugiakalbė Vilniaus poezija – tai balsai lotynų, lietuvių, lenkų, hebrajų, jidiš, baltarusių, rusų, anglų ir daugybe kitų kalbų, kurių polifonija tęsiasi iki šių dienų. Šiame lobyne – daugybė turtų, kuriuos dar turime atrasti, suvokti ir įvertinti, ypač Vilniui tapus UNESCO literatūros miestu.

Vakaro metu skambės duetai: žymūs šiuolaikiniai poetai skaitys tekstus iš daugiatautės Vilniaus poezijos ir atsilieps į juos savo eilėraščiais. Kviečiame išgirsti, kaip tokiuose poetų susitikimuose gimsta naujos literatūrinės miesto prasmės.  

Skaitymuose dalyvauja Tomas Venclova, Marius Burokas, Nijolė Daujotytė, Jurgita Jasponytė, Antanas A. Jonynas, Giedrė Kazlauskaitė, Kerry Shawn Keys, Gytis Norvilas, Alvydas Šlepikas, Rimas Užgiris, Indrė Valantinaitė. Renginio metu muzikuos trimitininkas Linas Rupšlaukis. Vakarą veda Mindaugas Kvietkauskas.

Renginys vyks gyvai ir yra nemokamas.

Primename, jog visi renginio dalyviai ir žiūrovai privalo turėti galimybių pasą ir viso renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.

Renginys vyks sausio 25 d. 18 val. Signatarų namų renginių salėje, Pilies g. 26 (įėjimas per „Eskedar Coffee Bar“).

Renginio organizatoriai: Festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ ir Signatarų namai, Lietuvos nacionalinis muziejus. Renginio partneris „Eskedar Coffee Bar“. Poetinio Druskininkų rudens veiklas remia Lietuvos kultūros taryba.

 

 

 

 

 

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava