2023 balandžio 26

Renginių ciklas „Poezija pro langus“

Unikalus Signatarų namų kiemelis nuo balandžio 26 d. tampa originalia scenine erdve ir kviečia visus, ieškančius ypatingų potyrių, pasiklausyti poezijos ir garso žaismo pro atvirus langus!
Poetai, deklamuodami vienas kitam ir vienas su kitu, bendraudami individualiais balsais garsų apsuptyje, kurs poetinį performansą, atvirą daugiabalsiškumo laisvei.

Programa:

Balandžio 26 d., trečiadienį, 19 val.
– Gintaras Grajauskas (poetas, dramaturgas, prozininkas) ir Andrius Šiurys (elektroakustinės, taikomosios muzikos kompozitorius), du geri pažįstami, bet kartu pasirodysiantys pirmą kartą, todėl tiek jų pačių, tiek ir publikos laukia daug improvizacijos ir netikėtumų.

Gegužės 13 d., šeštadienį, 19 val. / Muziejų naktis
– kartu su muzikiniais garso elementais trys išskirtiniai lietuvių poezijos balsai, kiekvienas savaip, unikaliu braižu interpretuojantys laisvę: Aušra Kaziliūnaitė (poetė, rašytoja, filosofė), Dainius Dirgėla (fotografas, stebėtojas, poetų grupės „Svetimi“ narys), Dainius Gintalas (poetas, vertėjas, literatūros ir meno kritikas).

Gegužės 31 d., trečiadienį, 19 val.
– trijų jaunesniosios kartos poetų Dominyko Norkūno, Lauros Kromalcaitės bei Tomo Petrulio ir poetės Gretos Ambrazaitės, žinomos atlikėjos kog leval vardu, kurios balsas iš Signatarų namų langų suskambės kiek kitaip nei įprastuose poezijos skaitymuose, poetinės laisvės variacijos.

Birželio 16 d., penktadienį, 19 val. / Kultūros naktis
– poetės Ramunė Brundzaitė, Giedrė Kazlauskaitė ir Laima Kreivytė skaitys, skanduos ir gros daiktais. Konkretūs žodžiai ir garsai konkrečioje vietoje.

Birželio 28 d., trečiadienį, 19 val.
– poetinis duetas: Nacionalinės premijos laureatas Rimvydas Stankevičius ir jo bičiulis Arnas Ališauskas. Vakaro atmosferą kurs aktoriaus ir muzikanto Mindaugo Ancevičiaus muzika.

 

Kuris langas atsivers? Pamatysite atvykę 19 valandą konkrečią dieną.
Kas bus, jeigu lis? Kraustysimės į Štralio renginių salę.

Renginiai nemokami!

 

Organizatoriai: literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ ir Signatarų namai, Lietuvos nacionalinis muziejus
Festivalio veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

 

 

 

 

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava