2018 liepos 04

Hera Lindsay Bird Vilniuje

Nuotrauka: Vytauto Paplausko Nuotrauka: Vytauto Paplausko Hera Lindsay Bird

Liepos 1 ir 2 dienomis Vilniuje ir Kaune lankėsi Naujosios Zelandijos poetė Hera Lindsay Bird. Tai vienas pirmųjų susitikimų, kurie festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ kontekste bus dažnesni. Turime planų pasikviesti įvairių poetų ir organizuoti su jais susitikimus ne tik Vilniuje ar Druskininkuose, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Susistikime su Hera Lindsay Bird Vilniuje, Šiuolaikinio meno centro skaitykloje dalyvavo ir jos vertėja į lietuvių kalbą, literatūros kritikė ir poetė Virginija Cibarauskė, pokalbį vedė poetas ir vertėjas Rimas Užgiris. Kauno menininkų namuose poetę kalbino eseistė, kino kuratorė Paulina Drėgvaitė.
Hera Lindsay Bird skaitė eilėraščius iš savo pirmos knygos „Hera Lindsay Bird“ ir iš antrosios – „Pumper me to the Hell and Back“, kurią ji pati vadina pirmosios knygos tęsiniu: tai, kas netilpo pirmojoje knygoje. Šiuo metu ji „atostogauja nuo rašymo“ – knyga atsirado per trumpą laiką, tad dabar norisi daryti ką nors kita.

Abiejų susitikimų metu, o ypač vaikščiojant po rudeniškai lietingą Vilnių, ji, galima sakyti, griovė spaudos sukurtą žvaigždės mitą. Išparduotas tiražas naktį prieš knygai pasirodant? Bet jis juk mažas. Vakarėliai? Ne, neįdomu. FB, instagram? Išsitryniau, nes tik atima laiką. Ilgi tekstai? Tai ir provokacija, ir noras pasakyti esmingus dalykus. Nuoširdi, plačia šypsena, saikingai juokinga – „grįžusi namo gulėsiu dvi dienas nesikeldama iš lovos ir žiūrėsiu filmus.“

 

MŪSŲ PARTNERIAI

 

Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kutūros ministerija
EU: Creative Europe
Versopolis
Dainava